Obilježili smo Svjetski dan smijeha

Autor: Marija Blažević, 17. 1. 2019.

Danas smo obilježili Svjetski dan smijeha.
Iako se to možda čini kao sitnica, smijeh svakako zaslužuje imati svoj dan. Smijeh pozitivno utječe na cjelokupno zdravlje i u bilo kojem trenutku popravlja raspoloženje. Osim toga, smijeh pomaže u borbi protiv stresa i boli, povećava samopouzdanje, poboljšava koncentraciju i pamćenje.

Tako su u sklopu Nacionalne kampanje „I ja želim čitati“, pedagoginja i knjižničarka održale radionicu smijeha s učenicima od 2. do 4. razreda, koji i inače sudjeluju u svim radionicama kampanje. Učenici su pričali razne šaljive anegdote iz njihovog života, smiješne situacije u kojima su se našli i slično.

A onda je svatko od njih izvukao papirić s kojeg je trebao pročitati tekst te ga potom prepričati. Tako su učenici trebali zapamtiti vic, a potom ga ispričati svojim prijateljima. Radilo se tu o dječjim vicevima, učenici su uživali, smijali se punih 45 minuta od srca, a zajedno s njima i njihove pedagoginja i knjižničarka. Učenike se tako potaklo na čitanje, razvijanje pamćenja te širenje vokabulara.

Iduća je radionica u veljači povodom Svjetskog dana čitanja na glas.

Marija Blažević, knjižničarka