Svjetski dan zaštite životinja

Autor: Marija Blažević, 4. 10. 2018.

Redovito provodimo aktivnosti kroz INA-u Čitajmo zajedno – čitajmo naglas: zaboravljene knjige.

U rujnu smo se okupili kako bismo formirali grupu te odlučili što ćemo čitati. Potom su odmah uslijedile razne aktivnosti. Započeli smo s obilježavanjem Hrvatskog olimpijskog dana (10.9.) čitajući priče iz gore spomenute knjige Eci, peci, pec i Krede i djeca, na temelju kojih smo igrali igre u dvorištu škole te risali kredom.

Zatim smo redovito čitali kroz rujan i listopad obilježavajući važne datume s prikladnim pričama iz knjige Dođi da ti pričam.

Jedan od važnih datuma bio je Svjetski dan zaštite životinja. Učenici su, okupivši se u školskoj knjižnici, čitali prikladne priče Zelena klupa, Mijau i šic, Mravić,  Jablan, Narančasti konj, Plavi lončić, u kojima se nalaze motivi životinja. Podijelili smo učenike u 5 skupina. Svaka je skupina imala zadatak analizirati priču te, korelacijom s Likovnom kulturom, izraditi motive iz pročitanih priča od plastelina. Tako smo dobili divne dječje radove. Sve možete vidjeti na fotografijama.

Slijede nam obilježavanja Svjetskog dana jabuka i Dani kruha (25.10.) kada ćemo imati vrlo zanimljivu radionicu.

Marija Blažević, knjižničarka
Danijela Lokner, učiteljica