Čitajmo zajedno - čitajmo naglas: zaboravljene knjige

Autor: Marija Blažević, 2. 10. 2018.

Školska knjižnica već drugu školsku godinu zaredom sudjeluje u projektu Čitajmo zajedno – čitajmo naglas: zaboravljene knjige. Ovaj smo projekt ponudili kao Izvannastavnu aktivnost, kako bismo mogli redovito provoditi zamišljene aktivnosti.

U projektu sudjeluju svi učenici 3. razreda i njihova učiteljica Danijela Lokner kao suvoditeljica, a voditeljica je knjižničarka Marija Blažević. S obzirom da će se INA provoditi tijekom cijele školske godine, osmišljene su vrlo zanimljive aktivnosti, kako bi učenici s radošću, sa željom i s lakoćom usvojili sadržaje. Popis naših planiranih aktivnosti uvršten je u Kurikulum škole. A mi ćemo vas izvještavati o svakoj našoj aktivnosti.

Jedan od važnijih ciljeva je predstavljati našu školu na završnici susreta koja se planira održati uoči Međunarodnog dana dječje knjige u travnju 2019. Projekt je osmislio stručni suradnik knjižničar mentor Denis Vincek, a podržan je i od strane AZOO.

Ideja projekta je promovirati i poticati čitanje, poticati učenike na redoviti dolazak u školsku knjižnicu i posuđivanje knjiga, a posebni je naglasak na čitanju „zaboravljenih“ knjiga, koje nisu u popisu obaveznih lektira, odnosno naslovi koje naše knjižnice imaju, ali se ne posuđuju redovito te su neopravdano zanemarene.

Ove smo godine odlučili čitati „zaboravljenu“ knjigu književnice Nade Iveljić Dođi da ti pričam, koja se sastoji od mnoštva priča tematski podijeljenih u nekoliko cjelina.

Marija Blažević, knjižničarka

Ovaj mjesec: 1914