Posjet mališana školskoj knjižnici

Autor: Marija Blažević, 8. 11. 2018.

Povodom Mjeseca hrvatske knjige djeca koja polaze vrtić su, zajedno s djecom predškolcima i svojim tetama odgojiteljicama, posjetili školsku knjižnicu kako bi se bolje upoznali s radom i knjižnim fondom.

Jedan od razloga posjeti bio je taj što u prostoru vrtića djeca imaju police i knjige o kojima treba brinuti pa su imali mnoštvo pitanja. Djeca su pozorno slušala knjižničarku, saznali su kako se knjige trebaju čuvati, koja je razlika između knjižnice i knjižare, što se sve može posuditi u školskoj knjižnici, tko radi u knjižnici i brine o knjigama, tko sve može biti član školske, a tko član gradske knjižnice, kako se knjige trebaju slagati na policama, kojim redosljedom...Knjižničarka je odgovorila na sva znatiželjna pitanja djece. Najviše su interesa imali predškolci koji će nagodinu službeno postati članovi školske knjižnice. Po ostatku vremena, djeca su prelistala enciklopedije, časopise, slikovnice po želji.

Marija Blažević, knjižničarka