Svjetski dan ljubaznosti - Čitajmo zajedno - čitajmo naglas: zaboravljene knjige

Autor: Marija Blažević, 13. 11. 2018.

Učenici 3. razreda obilježili Svjetski dan ljubaznosti u školskoj knjižnici u sklopu INA-e odnosno projekta Čitajmo zajedno - čitajmo naglas: zaboravljene knjige.

U školskoj knjižnici danas se obilježavao Svjetski dan ljubaznosti. S učenicima 3. razreda održala se radionica, u sklopu redovne INA-e odnosno projekta Čitajmo zajedno – čitajmo naglas: zaboravljene knjige. Na početku rada, učiteljica Danijela je sa svojim učenicima razgovarala o priči Kuća koju imaju u svojoj Čitanci, zatim su rješavali zanimljive radne listiće.

Učenici Toma i Ivan čitali su priče Nade Iveljić Oblak i fićo i Vilim Nježni, iz „zaboravljene“ knjige Dođi da ti pričam. Priče smo potom zajedno analizirali i porazgovarali o važnosti današnjeg dana.

Likovi iz priča upravo govore o ljubaznosti, s poukom što možemo postići sa svojim uvijek nasmijanim licima – izazivamo efekt osmjeha i kod druge osobe. Tako vrlo lako možemo kroz svoju ljubaznost usrećiti drugu osobu, a to nema cijenu i ne može se kupiti novcem.

Marija Blažević, knjižničarka

Ovaj mjesec: 1918