Obilježen Međunarodni dan planina

Autor: Marija Blažević, 11. 12. 2018.

Okupili smo se 11. prosinca 2018. kako bismo proveli još jednu aktivnost u sklopu naše INA-e odnosno projekta Čitajmo zajedno – čitajmo naglas: zaboravljene knjige.

Opća skupština UN-a proglasila je 11. prosinac Međunarodnim danom planina, nakon što je Međunarodna godina planina, koju je UN proglasio 2002. godine, ukazala na potrebu stalnog osvješćivanja golemog značenja planina i održivog razvoja njihovog okoliša za očuvanje kvalitetnog života stanovništva.

Knjižničarka i učiteljica 3. razreda, pripremile su prikladne tekstove za ovaj dan iz „zaboravljene“ knjige Nade Iveljić Dođi da ti pričam te su učenici na taj način obilježili Međunarodni dan planina. Priče koje smo čitali bile su Brod nasukan na planini, Od stabla šuma i Središte svijeta. Priče smo nakon čitanja analizirali, nakon čega smo porazgovarali o današnjoj temi te su učenici shvatili važnost očuvanja prirode te važnost planina za naše zdravlje te općenito važnost planina za sav biljni, životinjski svijet te za čovjeka.

Marija Blažević, knjižničarka

Ovaj mjesec: 1931