Uđimo u knjige - Igrokaz Sunce na odmoru

Autor: Marija Blažević, 24. 5. 2022.

Učenici 1. razreda sudjelovali su u obilježavanju Međunarodnog dana obitelji, u sklopu eTwinning projekta Uđimo u knjige.

Učiteljica Tatjana Maršić je s učenicima koji pohađaju dodatnu nastavu Hrvatskog jezika uvježbala igrokaz, a koji je pripremila knjižničarka. Rekvizite smo zajedno prikupili te u dogovoru s učenicima osmislili kako će nam izgledati scena. Uloge su vrlo lako dodijeljene jer su se učenici prepoznali u određenim ulogama pa su se sami javili što bi željeli igrati u igrokazu. U predivnom školskom dvorištu izveli smo igrokaz, koji je knjižničarka snimila, uredila i izradila video uradak.

Naslov igrokaza je Sunce na odmoru. Radi se o obiteljskom izletu u prirodu. Likovi su mama, tata, baka, djed, dva sina, jedna kći i pripovjedač, a glumili su ih Mislav, Mila, Rafael, Margareta, Matija, Margareta, Andrija i Lucija.
Kako je to izgledalo pogledajte na priloženoj poveznici.

Također, učenici će igrokaz izvesti uživo povodom Dana škole 17. lipnja 2022. godine čime ćemo na najljepši način predstaviti ovaj projekt.