Terenska nastava - Zagreb

Autor: Svjetlana Carić, 16. 5. 2019.

Sedmaši i osmaši uputili su se 14. svibnja 2019. na jednodnevnu terensku nastavu u Zagreb.  Na početku nas je vodič podsjetio na plan puta te nam ispričao razne podatke i zanimljivosti o našem glavnom gradu, ali i o povijesti, geografiji  i kulturi naše države.

Po dolasku posjetili smo Tehnički muzej Nikola Tesla gdje su nas voditelji upoznali sa životom i djelom našeg velikog znanstvenika Nikole Tesle, zatim smo prošli replikom rudnika te izložbenim prostorima posvećenima razvoju industrije i prometa. Učenici su bili sudionici brojnih demonstracija te su s oduševljenjem pratili cijeli postav muzeja.

Nakon ručka posjetili smo i Muzej iluzija gdje su učenici i nastavnici nakratko postali patuljci ili divovi, a glave su se „posluživale“ na pladnju. Pažnju su nam zaokupile različite vrste optičkih varki ili problemskih zadataka pa nam je vrijeme proletjelo.

Prije polaska kući obišli smo i Gornji grad, Kamenita vrata, Zagrebačku katedralu i neizostavni Trg bana Josipa Jelačića.

Učiteljica Andrea Prelog Vujić