Tjedan školskog doručka

Autor: Svjetlana Carić, 16. 10. 2023.

U tijeku je Tjedan školskog doručka pa vam donosimo nove vijesti iz naše škole.

Pogledajte kako su taj važan tjedan obilježili učenici razredne nastave.

Tjedan školskog doručka obilježili smo pripremom zdravog doručka u školskoj kuhinji.

Učenici su bili kuhari te su pripremali sljedeće zdrave doručke po razredima:

1. razred je pripremao parfe sa šumskim voćem i granolom
  2. razred je pravio kruh u bijeloj kavi
  3. razred je spravljao voćnu salatu
  4. razred je pekao uštipke od tikvica i sira te jabuke u šlafroku.

Svi učenici su aktivno sudjelovali u svakoj etapi pripreme kao i u procesu pečenja pa su s veseljem iščekivali kušanje samih uštipaka. Pozitivno su ih iznenadili okusi tikvica i jabuka spremljenih na ovakav način.

Učenici 1. razreda, uz uputu učiteljice Tamare, sami su stavljali sve sastojke u čaše, bili su jako vrijedni te se učili samostalnosti, spretnosti u baratanju priborom za jelo i važnosti odabira zdrave hrane. Obrok im je bio vrlo primamljiv jer su ga sami spravljali, a sadržavao je i sastojke koje vole. Također su učili i oblikovali Tanjur zdrave prehrane kako bi potaknuli učenike na što zdraviji izbor namirnica. Bilo im je jako zabavno i puno su naučili o važnosti zdrave prehrane.