Spelling Bee Competition

Autor: Svjetlana Carić, 27. 9. 2023.

Povodom obilježavanja Europskog dana jezika održali smo natjecanje iz spelinga pod nazivom Spelling Bee Competition, na kojem sudjeluju učenici predmetne nastave, a u organizaciji učiteljica engleskog jezika Biljane Farkaš i Sanje Cingel.

Europski dan jezika obilježava se svake godine 26. rujna prema odluci Vijeća Europe od 6. prosinca 2001. godine. Cilj Europskog dana jezika je osvijestiti važnost učenja jezika, ukazati na višejezičnost i međukulturalno razumijevanje, promovirati jezični i kulturološki pluralizam u Europi te potaknuti cjeloživotno učenje jezika unutar i izvan školskog sustava.

U našoj školi povodom tog dana tradicionalno se održava natjecanje iz spelinga pod nazivom Spelling Bee Competition na kojem sudjeluju učenici predmetne nastave, u organizaciji učiteljica engleskog jezika Biljane Farkaš i Sanje Cingel. Ove godine sudjelovalo je ukupno četrnaest natjecatelja koji su svojim znanjem i spretnošću nastojali pokazati svoje vještine iz engleskog jezika. Kako bi ovo natjecanje vizualno bilo oku ugodnije učenici predmetne nastave svojom su kreativnošću ukrasili panoe u holu škole.

Ove godine održano je sedmo po redu Spelling Bee natjecanje  gdje su kao i dosada prva tri mjesta nagrađena  čokoladom te  vrijednim knjigama na engleskom jeziku.

Treće mjesto osvojio je učenik 7.a razreda Aron Štivorić koji je osvojio knjigu Tom Gates, Spectacular School Trip – Liz Pichon

Za osvojeno drugo mjesto učenica 8.a razreda Iris Bušljeta nagrađena je knjigom Billionaire Boy – David Walliams

A pobjednica ovogodišnjeg Spelling Bee natjecanja, i to drugu godinu zaredom, učenica je 8.b razreda, Nina Milak, koja je nagrađena knjigom

A Sherlock Holmes Escape Book, The Adventure of the Tower of London – Charles Phillips & Melanie Frances.

Biljana Farkaš

(foto: Bojan Stojčević)