Hrvatski olimpijski dan

Autor: Svjetlana Carić, 9. 9. 2023.

Hrvatski olimpijski dan obilježava se 10. rujna, a mi smo ga obilježili u petak 8. rujna, raznim sportskim aktivnostima.

Hrvatski olimpijski dan obilježili smo u petak, 8. rujna 2023. godine, u organizaciji učiteljica razredne nastave i učitelja tjelesne i zdravstvene kulture, Jurice Kraljika.

U sportskim aktivnostima sudjelovali su svi učenici, od 1. do 8. razreda. Možemo reći kako je ovo bio jedan zbilja pravi olimpijski dan. Učenici su se natjecali u štafetnim igrama, krosu i raznim igrama. Pa, krenimo redom:

"Učenici 1. i 2. razreda sa svojim su učiteljicama Suzanom Okrugić i Tamarom Ivić provele četiri natjecateljske igre na svježem zraku. Glavni rekviziti igara bili su obruči u bojama kako bi kod učenika osvijestili ono što smo toga dana naučili – da su krugovi poredani po određenim bojama simboli Olimpijskih igara. Uz obruče u igri smo koristili i šarene loptice te balone. Učenici su uživali, sportski navijali, pobjednici slavili te smo na najljepši i najzdraviji način obilježili ovaj važan dan potičući učenike na važnost bavljenja sportom i boravka na svježem zraku. " - rekla nam je učiteljica Tamara Ivić.

"Učenici 3. i 4. razreda s učiteljcama Tatjanom Maršić i Danijelom Lokner Hrvatski olimpijski dan obilježili su natjecanjima mješovitih skupina u dvije kategorije. Prva kategorija aktivnosti odnosila se na Trčanje iz visokog starta - Kros, a druga na Štafetne / Elementarne  igre.

U prvoj kategoriji dodijeljena su priznanja/diplome za osvojena prva tri mjesta.
Kod djevojčica:
1. Marija Nerovčić, 4. r.
2. Eva Preradović, 4. r.
3. Mila Matešić, 3.r.

Kod dječaka:
1. Dino Jakov Lokner, učenik 4. r.
2. Matija Vukovski, učenik 3. r.
3. Petar Đukić, učenik 3. r.

U drugoj kategoriji učenici su bili podijeljeni u tri aktivnosti,  u svakoj po dvije skupine od po 6 učenika. Igre u kojima su se  učenici natjecali su: Preskakivanje vijače u kretanju, Gusjenica i Igra s čunjevima.
Svim učenicima zaželjeli smo sretan početak nove školske godine i čestitali na uspješno odrađenom natjecateljskom danu u kojem su pokazali svoju složnost, timski rad i fair - play što je glavni cilj Hrvatskog olimpijskog dana." - učiteljica Danijela Lokner.

"Također, u sklopu obilježavanja Hrvatskog olimpijskog dana, učenici četvrtog razreda na satu Hrvatskoga jezika istraživali su značenje, simboliku, početke obilježavanja i nastanka Hrvatskog olimpijskog dana." - učiteljica Danijela Lokner.

Učenici predmetne nastave u sportskoj su dvorani škole sudjelovali u štafetnim igrama, koje je vrlo maštovito osmislio učitelj Jurica Kraljik. Učenici su, podijeljeni u skupine, nosili krumpir na žlici, kao i ping pong lopticu, povlačili konopac, te su još u nizu štafetnih igara morali pokazati svoju izdržljivost i snagu. Bilo je to jako napeto natjecanje koje nas je vrlo zabavilo i nasmijalo, ali i donijelo pobjedu sljedećim razredima:
1. mjesto osvojio je 7. a razred
2. mjesto osvojio je 6. a razred
3. mjesto osvojio je 5. razred.
Učenici su dobili diplome za osvojena mjesta, a najizdržljiviji, pobjednički, razred učitelj Jurica nagradio je prigodnim poklončićem. Čestitamo svim učenicima na aktivnom sudjelovanju, a posebno čestitamo najuspješnijima na izdržljivosti!
Učitelju Jurici u nadziranju natjecanja pomagali su svi učitelji, tako da možemo reći da smo stvarno svi aktivno sudjelovali u obilježavanju ovog značajnog datuma, a ono što nam je najvažnije što se je u zraku osjetio pravi sportski i timski duh.

Svjetlana Carić