Višednevna ekskurzija učenika 7. i 8. razreda

Autor: Svjetlana Carić, 29. 6. 2023.

Učenici 7.a, 7. b i 8. r. nastavnu godinu zaključili višednevnom ekskurzijom, u pratnji svojih razrednika Zdenke Milobare, Andree Prelog Vujić i Velimira Treska.

Učenici 7.a, 7. b i 8. r. otputili su se 19. lipnja 2023. na višednevnu ekskurziju u pratnji svojih razrednika Zdenke Milobare, Andree Prelog Vujić i Velimira Treska.  Krajnje odredište bila je Kraljevica, a na putu prema tamo posjetili su slatkovodni akvarij Aquatica u Karlovcu. Sljedeći dan posjetili su otočić Košljun, tamošnji muzej i samostan, a onda su još produžili proputovanje po otoku Krku do mjestašca Jurandvor u kojem je pronađena Bašćanska ploča. U Crkvi sv. Lucije učenici su mogli nešto više saznati o samom spomeniku i vidjeti gdje je originalno stajala ploča, a saznali su i da se danas original čuva u HAZU-u. Treći dan bio je namijenjen obilasku Posjetiteljskog centra Frankopan, tj. Dvorca Nova Kraljevica. Posljednji dan boravka uputili su se k Trsatskom svetištu u Rijeci i Trsatskoj gradini s koje su imali panoramski pogled na grad Rijeku. Uz sve znamenitosti koje su posjetili i kulturno-povijesnom baštinom s kojom su se upoznali, učenici su imali i ponešto slobodnog vremena za uživanje u moru, kupanju i druženju izvan školskih klupa. Bilo je to još jedno novo i lijepo iskustvo!

Učiteljica Andrea Prelog Vujić