Terenska nastava učenika 3. i 4. razreda

Autor: Svjetlana Carić, 6. 4. 2023.

Dana 5. travnja 2023. godine učenici 3. i 4. razreda, u pratnji učitelja Danijele Lokner, Bojana Stojčevića i Svjetlane Carić, otputovali su na terensku nastavu tijekom koje su posjetili Viroviticu, Suhopolje i Voćin.

U Virovitici su učenici obišli Gradsku knjižnicu Virovitica, uz stručno vodstvo djelatnice knjižnice, koja je učenike upoznala s knjižničnim fondom, sadržajima i prostorom knjižnice. Zatim su učenici posjetili zgradu Županije gdje ih je dočekala pročelnica gđa Jasna Abramović te ih kroz zanimljivu prezentaciju upoznala sa svim bitnim obilježjima županije u kojoj žive. Učenici su srdačno dočekani uz sok i prigodan poklončić.

U šetnji Viroviticom učenici nisu zaobišli prelijepi park Dvorca Pejačević, koji je bio u uskršnjem ruhu te su posvuda izvirivali uskršnji zečići i pisanice. Uz mnoštvo šarenog cvijeća, ova nam je šetnja bila baš bajkovita i vrlo ugodna.

Sljedeće odredište bilo je Suhopolje, točnije bajkoviti suhopoljski dvorac, Dvorac Janković. Učenici su razgledali interaktivni centar dvorca i prošetali parkom koji ga okružuje. Ručali su u restoranu Park u blizini dvorca. Nakon fine okrjepe i odmora, zaputili su prema Voćinu, prema Geo info centru. Geo info centar početna je točka za upoznavanje s Geoparkom papuk kroz multimedijalni i interaktivni postav. Ovdje su učenike dočekale ljubazne stručne djelatnice i ubrzo uvele u davni svijet Papuka. Učenici su uživali u ovom vremenskom putovanju, te su skupa s biljkama i životinjama koje su putem sreli upoznali bogatu geološku i biološku baštinu Papuka. Obogaćeni mnogim znanjima i novim lijepim uspomenama, vratili su se u svoje Čačince.

Svjetlana Carić