Međuškolski projekt „Matoševe škole koračaju njegovim stopama“

Autor: Svjetlana Carić, 17. 3. 2023.

U sklopu međuškolskog projekta „Matoševe škole koračaju njegovim stopama“ učenici 6. a razreda s nastavnicom Andreom Prelog Vujić održali su zajednički sat s učenicima 6. b razreda OŠ A. G. Matoša iz Zagreba i njihovom nastavnicom hrvatskog jezika Monikom Haraminčić. Sve se odvijalo putem videopoziva na platformi Teams. Učenici iz Zagreba pantomimom i zvukovima dočarali su stihove Matoševe pjesme Srodnost, nakon čega su učenici iz Čačinaca morali na svoj način prikazati iste stihove. Zatim smo zamijenili uloge pa su učenici iz Čačinaca na proznim Matoševim tekstovima primijenili tehniku blackout poezije („zatamnjenje“, crtanje preko proznih tekstova i izdvajanje riječi ili skupova riječi koji će tvoriti novu pjesmu). Učenici iz Zagreba imali su isti zadatak. Zatim je svaka skupina predstavila svoje radove. Zanimljivo je kako su svi u konačnici imali različite uratke, iako su radili na istim tekstovima.

Bilo je ovo nadasve neobično i zanimljivo iskustvo te se nadamo da ćemo u budućnosti nastaviti suradnju.

Učiteljica hrvatskog jezika Andrea Prelog Vujić