GlagoMatika

Autor: Svjetlana Carić, 23. 2. 2023.

Povodom obilježavanja Dana hrvatske glagoljice i glagoljaštva 22. 2., učenici naše škole sudjelovali su na online natjecanju iz GlagoMatike - glagoljske matematike.

Natjecanje iz Glagomatike – glagoljske matematike proveli smo 16. 2. 2023. godine. Natjecanje u glagoljici osmislio je gospodin Tomislav Beronić, a na natjecanju sudjeluju učenici iz cijele Hrvatske. Natjecanje se provelo preko mreže povodom obilježavanja Dana hrvatske glagoljice i glagoljaštva 22. 2. Cilj je natjecanja razvijati među učenicima interes za ulogu glagoljice i glagoljaštva u stvaranju hrvatskog identiteta aktivnim sudjelovanjem u kulturnim aktivnostima na lokalnoj i državnoj razini. Natjecanjem se ostvaruju brojni ishodi predmetnih kurikula, asudjelovalo je 15 naših učenika: Marija Pleić, Noah Cuca, Petar Cingel, Ana Rea Kušan, Anđela Hunjet, Antonija Jurišić, Nina Milak, Mihovil Zebec, Gabrijel Ljutak, Lena Golubović, Marta Zuanović, Karlo Zubak, Mateo Erceg, Amanda Vukalović i Leonardo Tuk. Mentorica učenicima je učiteljica Kristina Krolo.

Najbolji rezultat na razini škole ostvario je Gabrijel Ljutak (7.b), drugi je bio Mihovil Zebec (7.b), a treća je Nina Milak (7.b). Čestitamo svim učenicima na sudjelovanju i zahvaljujemo pedagoginji Svjetlani Carić na pomoći oko organizacije natjecanja.

Učiteljica Kristina Krolo