Slatko smo se nasmijali

Autor: Svjetlana Carić, 10. 1. 2023.

Učenici osmog razreda na satu Hrvatskoga jezika obilježili Svjetski dan smijeha 10. 1.

Svjetski dan smijeha obilježava se na inicijativu indijskog liječnika Madana Kataire. Liječnik Kataira predložio je da se jedan dan u godini posveti smijehu zbog uočenih različitih dobrobiti i blagotvornosti smijeha na ljudsko zdravlje.

U osmom razredu sat Hrvatskoga jezika započeli smo šalama i pokojim vicem. Nakon toga pojavila se i tradicionalna „vreća smijeha“ u kojoj su sačuvane anegdote i vicevi koje su zapisivali učenici prethodnih generacija. Učenici su čitali smiješne zgode i nezgode koje su se dogodile generacijama prije njih u školi i u svakodnevnom životu. Nakon toga učenici 8. razreda ispričali su i zapisali svoje smiješne dogodovštine ili vic. Sat je protekao u vrlo vedroj i opuštenoj atmosferi. Na kraju sata složili smo se s tvrdnjom da je smijeh ponekad lijek i da je dobro smijati se češće i iskreno, da treba zadržati pozitivno razmišljanje, usprkos svemu.

Učiteljica Kristina Krolo