Godišnja volonterska nagrada za "Matoševe pčelice"

Autor: Svjetlana Carić, 6. 12. 2022.

S ponosom vas obavještavamo da je naša škola za rad školskog volonterskog kluba „Matoševe pčelice“ dobila godišnju volontersku nagradu za doprinos razvoju volontiranja u obrazovanju. Ova nagrada dodjeljuje se osnovnoj, srednjoj školi, višoj ili visokoškolskoj ustanovi koja razvija i njeguje program volontiranja u obrazovanju.

Iz naše škole stiže još jedna lijepa priča.

Povodom Međunarodnog dana volontera, koji se obilježava 5. prosinca, u Osijeku su dodijeljene godišnje volonterske nagrade koje se provode pod geslom „Učiniti nevidljivo vidljivim“. S ponosom vas obavještavamo da je naša škola za rad školskog volonterskog kluba „Matoševe pčelice“ dobila godišnju volontersku nagradu za doprinos razvoju volontiranja u obrazovanju. Ova nagrada dodjeljuje se osnovnoj, srednjoj školi, višoj ili visokoškolskoj ustanovi koja razvija i njeguje program volontiranja u obrazovanju. Volontersku nagradu dodjeljuje Volonterski centar Osijek uz podršku Savjeta za razvoj volonterstva kojeg čine ugledni pojedinci iz zajednice, a čija je uloga odabir kandidata i odluka o dodjeli nagrade. Ponosni smo i sretni što su aktivnosti koje provodimo unutar školskog kluba prepoznate kao kvalitetan primjer volonterstva i samim time nagrađene.

Naši učenici, članovi „Matoševih pčelica“, primjer su timskog rada i pravog volonterskog duha, u svim aktivnostima kluba rado sudjeluju, predano rade i odgovorno prihvaćaju svoje radne zadatke te im kao koordinatorica kluba od srca čestitam na osvojenoj nagradi.

Svečana dodjela godišnjih nagrada održana je jučer, 5. prosinca 2022. godine, u kinu Urania u Osijeku, a nagradu su preuzeli učenici volonteri, voditelj „Matoševih pčelica“  Velimir Tresk, koordinatorica „Matoševih pčelica“ Svjetlana Carić i ravnateljica Kristina Krmpotić.

Program dodjele nagrada započeo je panel raspravom "Mala" zajednica - velika snaga: (ne)iskorišteni potencijal volontiranja“ te smo ujedno imali priliku čuti iskustva drugih institucija u volontiranju, čuti ideje i stavove drugih volontera. Ovo iskustvo kao i primljena nagrada vjetar su u leđa našem volonterskom klubu kao pokazatelj da smo do sada bili na dobrom putu i da na isti način nastavljamo s istim ciljevima.

Posebno zahvaljujemo članovima organizacije Dkolektiv jer su nas potakli i usmjeravali u osnivanju volonterskog kluba, a svojim kvalitetnim radom odličan su nam putokaz, učitelj i suradnik.

Iz medija:

Svjetlana Carić