Naše učenice zablistale na nagradnim literarnim natječajima u Slatini

Autor: Svjetlana Carić, 2. 12. 2022.

Osnovna škola Antuna Gustava Matoša odazvala se dvama literarnim natječajima organiziranima u dvije slatinske osnovne škole te su učenice Sara i Eleonora pod mentorstvom učiteljice hrvatskog jezika i književnosti Mirjane Foro u moru drugih literarnih radova iz županije osvojili odlične plasmane!

Osnovna škola Antuna Gustava Matoša odazvala se dvama literarnim natječajima organiziranima u dvije slatinske osnovne škole te su učenice Sara Hađikan i Eleonora Cahun pod mentorstvom učiteljice hrvatskog jezika i književnosti Mirjane Foro u moru drugih literarnih radova iz županije osvojili odlične plasmane!

Povodom Međunarodnog dana djeteta koji se obilježava 20. studenog Osnovna škola Eugena Kumičića u Slatini organizirala je likovno-literarni natječaj „Poznajem dječja prava“ s temom „Sreća“, a na natječaju sudjelovalo je oko 60 djece i desetak mentora. Dodjela nagrada i otvorenje izložbe održalo se 23. 11. 2022. u Zavičajnom muzeju Slatina, a ponosni smo što su prvo i treće mjesto zauzele dvije učenice naše škole pod mentorstvom učiteljice Mirjane Foro. Prvo je mjesto u literarnim radovima od 5. do 8. razreda osvojila učenica 7.a razreda, Sara Hađikan, a treće mjesto učenica 6.a razreda, Eleonora Cahun.

Dan kasnije, 24. studenoga 2022., organizirana je dodjela nagrada za literarni natječaj „I dok je srca, bit će i Kroacije“, a literarni natječaj organizira Ogranak Matice hrvatske u Slatini u suradnji s Osnovnom školom Josipa Kozarca. Doista je velika čast što je prvo mjesto na ovom natječaju ponovno zauzela učenica 7.a razreda naše škole, Sara Hađikan, pod mentorstvom učiteljice Mirjane Foro

Osim što su literarni natječaji odličan način poticanja mašte i kreativnosti u djece, također su prilika da se pokažu i skriveni talenti naših učenika, a doista ne možemo biti sretniji što su naši talenti prepoznati u više škola i na više literarnih natječaja i to u ozbiljnoj konkurenciji. Čestitke nagrađenim učenicama i njihovoj mentorici!

Uživajte u čitanju!

Mirjana Foro