Europski dan jezika

Autor: Svjetlana Carić, 27. 9. 2022.

Europski dan jezika obilježili smo natjecanjem Spelling Bee Competition, na kojem sudjeluju učenici predmetne nastave.

Europski dan jezika obilježava se svake godine 26. rujna sa svrhom jačanja svijesti o raznolikosti jezika u Europi te promicanju kulturne i jezične raznolikosti i poticanju ljudi svih dobi na učenje jezika.

U našoj školi povodom tog dana tradicionalno se održava natjecanje iz spelinga pod nazivom Spelling Bee Competition na kojem sudjeluju učenici predmetne nastave. Ove godine sudjelovalo je ukupno dvanaest natjecatelja koji su svojim znanjem i spretnošću nastojali pokazati svoje vještine iz engleskog jezika. Kako bi ovo natjecanje vizualno bilo oku ugodnije učenici predmetne nastave svojom su kreativnošću ukrasili panoe u holu škole. Učenici 5. i 6.a razreda za taj dan nastojali su ostalim učenicima  dočarati slova engleske abecede  na slikovit i kreativan način gdje svako slovo predstavlja jednu riječ, dok su sedmaši putem svog panoa nastojali ukazati na važnost pozitivnog razmišljanja te da je svatko od nas poseban na svoj jedinstven način.

Na samom kraju šestog po redu Spelling Bee natjecanja, svi natjecatelji zasladili su se čokoladom kao utješnom nagradom dok su prva tri mjesta nagrađena sa vrijednim knjigama na engleskom jeziku.

Treće mjesto osvojio je učenik 6.a razreda A. Samardžić koji je osvojio knjigu The Lion, the Witch and the Wardrobe – C.S. Lewis

Za osvojeno drugo mjesto učenica 8. razreda K. Knežević  nagrađena je knjigom Harry Potter and the Philosopher's Stone – J.K.Rowling.

A pobjednica ovogodišnjeg Spelling Bee natjecanja učenica je 7.b razreda, N. Milak koja je osvojila i maksimalan  broj bodova  te je nagrađena knjigom The World's Worst Teachers -David Walliams.

Učiteljica Biljana Farkaš