HOD u 2. razredu

Autor: Svjetlana Carić, 14. 9. 2022.

Dana 9. rujna i 2. razred obilježio je Hrvatski olimpijski dan.

Ove godine obilježili smo ga utrkom na 100 m na vanjskom igralištu Škole.

Cilj obilježavanja Olimpijskog dana je promicanje važnosti tjelesnog vježbanja i poticanje svih učenika na bavljenje tjelesnom aktivnošću. Poveznica je bila je bijela majica koja predstavlja mir odnosno „zastavu prijateljstva“.

Ove godine obilježili smo ga utrkom na 100 m na vanjskom igralištu Škole.

Nakon početnog zagrijavanja, pripremnim vježbama započeli smo utrku. Prvi krug trčali su dječaci. Prva trojica plasirala su se u finale.

Djevojčice su trčale drugi krug. I iz njihovih redova 3 prve djevojčice ušle su u finale.

U trećem krugu trčalo je njih šestero.

Prvo mjesto i naslov najbržeg učenika/ice osvojila je Hana Krsnik, druga je Mila Matešić, a treći Petar Đukić.

Najvažnije što smo naučili danas je da nije lako pobijediti, ali da treba što više vježbati i truditi se pa uspjeh neće izostati.

I na kraju, važno je sudjelovati jer samim boravkom na svježem zraku i sportskim aktivnostima pridonosimo svom zdravlju. I to je pobjeda, zar ne?