HOD u 3. razredu

Autor: Svjetlana Carić, 9. 9. 2022.

Dana 9. rujna 2022. godine učenici 3. razreda su na poseban način obilježili Hrvatski olimpijski dan.

Dana 9. rujna 2022. godine učenici 3. razreda obilježili su Hrvatski olimpijski dan.

Ovaj dan obilježili su na drugačiji način nego prijašnjih godina. Na satu Likovne kulture crtali su svoju omiljenu igru te komplementarnim kontrastom prikazali ljudsko tijelo u pokretu, pod nazivom Moja šarena sjena. Svoje radove kao i kratak opis svog najdražeg sporta i sportaša/sportašice prezentirali su razrednom gostu iznenađenja, učitelju tjelesne i zdravstvene kulture u našoj školi, gospodinu Ivici Perkoviću.

Nakon toga učitelj Ivica Perković se kratko predstavio učenicima. Od učitelja su učenici mogli čuti puno zanimljivosti o sportu, njegovoj važnosti, o nastanku olimpijskih igara i njegovom prvotnom nazivu, o sportu i sportašima našeg mjesta, o postignućima naših učenika u pojedinim sportskim natjecanjima. Učenici su iznenadili učitelja svojim znanjem u poznavanju boja olimpijskih krugova kao i zanimljivim pitanjima koja su pripremili za njega te svojom zainteresiranošću za sport i poznavanje velikog broja sportaša.
Ovim putem učitelju se zahvaljujemo na gostovanju.

Učiteljica: Danijela Lokner