In memoriam, Kruno Jurlina

Autor: Svjetlana Carić, 26. 3. 2018.

In memoriam – Kruno Jurlina

22. ožujka 2018. napustio nas je naš dragi i cijenjeni kolega Kruno Jurlina (4.2.1956.-22.3.2018.).

U našoj je školi radio posljednjih pet godina na radnom mjestu spremača dvorane.

Svoj je posao obavljalo vrlo profesionalno i savjesno, nikada mu ništa nije bilo teško.

Vodio je brigu o školskom ružičnjaku gdje je donosio i sadio ruže stablašice koje je sam uzgojio. Točno je znao kada je pravi trenutak za njihovu rezidbu ili gnojidbu. Volio je i ljude i biljke i životinje. Veselio se svakom novom pupoljku koji bi provirio iz kalema kojeg je nacijepio. Vrlo je rado iz svoga sela donosio zelenilo i grane kako bi pomogao napraviti najljepši adventski vijenac ispred škole. Malo je riječi u koje bi stala sva njegova dobrota.

Nećemo te zaboraviti, dragi kolega. Pozdravit ćemo te svako jutro pri ulazu u školu, a ti ćeš nam uzvratiti kroz cvrkut ptica i miris ruže ispred škole.

Počivaj u miru Božjem!

Djelatnici OŠ Antuna Gustava Matoša Čačinci