Posjet načelniku

Autor: Administrator , 7. 10. 2014.

Članovi Vijeća učenika posjetili načelnika općine, Mirka Mališa.

U Dječjem tjednu, jedna neophodna i vrlo iščekivana aktivnost je upravo posjet načelniku općine Čačinci, Mirku Mališu.
Stoga je i danas Vijeće učenika, u pratnji pedagoginje škole, pokucalo na uvijek otvorena vrata našeg načelnika.
I ne samo otvorenih vrata, već i srca, kako bi saslušao i one najmanje, djecu našeg mjesta.
"Glasnogovornik" Vijeća učenika, Matej Jurkin, pozdravio je načelnika, te se zahvalio na toplom prijemu.

Uslijedila su mnoga pitanja za načelnika, od onih biografskih do socijalnih. Učenici su pokazali velik interes za određene probleme u selu te su na neke i sami ponudili rješenje.

Najzanimljivije je bilo slušati o tome kako je načelnik zamišljao svoje buduće zanimanje, te koliko je zadovoljan s onim koje je na kraju odabrao.
Iako je kao mali želio biti policajac, posao načelnika, kako nam otkriva, ispunjava ga s puno pozitivnih i lijepih osjećaja, posebno kada uspije napraviti ono najbolje za svoju općinu. Isto tako, rastužuju ga razne tužne ljudske sudbine. Tu mu se pridružujemo.

Zbilja smo bili ponosni čuti da su upravo djeca naše škole ono čime se najviše ponosi u općini, posebno njihovi kasniji životni uspjesi.
Radom škole je zadovoljan i to nam je drago!

Za kraj smo zamolili načelnika za neki savjet u daljem radu... "Učite, učite, učite i samo učite! Školujte se!" ... poručio nam je naš dragi načelnik, nadodajući kako djeci i mladima najviše treba obrazovanje, a i općini trebaju školovani i spretni ljudi, kako bi ju zajedno unaprijedili.

Uz zahvale načelniku na strpljivim i iskrenim odgovorima, zatvaramo još jedan dan Dječjeg tjedna.