Međunarodni dan dječjih prava

Autor: Svjetlana Carić, 22. 11. 2023.

Obilježen je Međunarodni dan dječih prava. Učenici su sudjelovali na 15. Festivalu prava djece.

I ove smo se godine pridružili obilježavanju 15. Festivala prava djece. Učenici od 5. do 8. razreda sudjelovali su na način da su pogledali jedan od filmova s Festivala te su poslije filma imali radionicu na temu iz filma. Na prvoj održanoj radionici naši učenici 5. razreda imali su priliku upoznati s volontiranjem, razviti osjećaj tolerancije i empatije prema životinjama te ih se nastojalo potaknuti na volontiranje i osvijestit im da mogu biti pozitivna promjena u društvu. Na drugoj održanoj radionici učenici 6.b razreda imali su priliku naučiti se zauzeti za sebe, unaprijediti komunikacijske kompetencije te usvojiti osnove rješavanje sukoba. Za učenika 7. i 8. razreda održana je radionica o prednostima i nedostatcima korištenja mobilnih uređaja i suvremene tehnologije. Radionice s učenicima provodio je pedagog na Satu razrednika.

Pedagog Bojan Stojčević