"I u mom gradu Vukovar svijetli"

Autor: Svjetlana Carić, 17. 11. 2023.

Učenici i učitelji OŠ Antuna Gustava Matoša pridružili su se obilježavanju Dana sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dana sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje i spomen činu "I u mom gradu Vukovar svijetli".

Učenici i učitelji OŠ Antuna Gustava Matoša pridružili su se obilježavanju Dana sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dana sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje.
Večeras su nazočili povorci mještana koji su putem od spomenika hrvatskih branitelja do spomen biste Željka Majora zapalili lapione u spomen žrtvama. Time su se pridružili spomen činu "I u mom gradu Vukovar svijetli".
S posebnim pijetetom spominjemo se našeg Čačinčanina Željka Majora koji je u Domovinskom ratu svoj život položio za slobodu sviju nas.
"Morate iznova graditi. Prvo, svoju prošlost, tražiti svoje korijenje, zatim, svoju sadašnjost, a onda, ako vam ostane snage, uložite je u budućnost. I nemojte biti sami u budućnosti. A grad, za nj ne brinite, on je sve vrijeme bio u vama. Samo skriven. Da ga krvnik ne nađe. Grad - to ste vi."
Siniša Glavašević, Priče iz Vukovara