Djelatnici i prostorije moje škole Dana 12.10. učenici 1. razreda

Autor: Svjetlana Carić, 13. 10. 2023.

Dana 12.10. učenici 1. razreda u pratnji svoje učiteljice Tamare Ivić posjetili su prostorije svoje škole i bolje upoznali djelatnike škole.

U zbornici su se divili mnogobrojnim peharima i vidjeli statuu poznatog pisca A.G.Matoša po kojem naša škola nosi ime. U uredu ravnateljice Svjetlane udobno su se smjestili te su radoznalo ispitivali sve što ih zanima. U računovodstvu su pokazali da znaju stavljati pečate na papire. Naučili su da će u tajništvo doći po razne materijale za nastavu. U knjižnici su listali slikovnice i dječje knjige, a u „školskom kutku“ su pronašli malo lutkarsko kazalište u kojem bi željeli prikazati predstavu. Naučili su razlikovati školsku kuhinju i blagovaonu u kojoj se jede tiho i pristojno. Poslastica na kraju bila im je velika školska dvorana u kojoj su isprobali razne sprave te se poigrali loptama. Popeli smo se i na tribine u dvorani te na 1. kat gdje su učionice viših razreda.

Rekli su da im škola sad izgleda puno veća, a oni se osjećaju važnije te su se uz učenje i zabavili.

Učiteljica Tamara Ivić