Dan škole 2023.

Autor: Svjetlana Carić, 19. 6. 2023.

Dana 16. 6. 2023. g. upriličena je svečana priredba povodom proslave Dana škole.

Dan škole obilježili smo svečanom priredbom koja je održana u holu Škole uz prisustvo mnoštva uzvanika.

Na svečanoj priredbi dodijeljene pohvalnice najuspješnijim učenicima i njihovim mentorima te su nagrađeni najuspješniji učenici osmog razreda kao i učenici koji su ostvarili značajne rezultate na županijskim natjecanjima. Prigodna nagrada uručena je učiteljici Tatjani Maršić za obnovu zvanja mentora.

Proglašena je Najučenica Škole za školsku godinu 2022./2023., a ona je Karla Knežević. Čestitamo Karli!

Zamjenica ravnateljice, Svjetlana Carić, povodom proslave Dana škole uputila je prigodnu čestitku koju prenosimo u cijelosti:

„Govoreći o školi, često spominjemo riječ sustav. Odgojno-obrazovni sustav. Raspravljamo o sustavu. Ono što je nama važno shvatiti je zašto je taj sustav svima nama bitan. Taj sustav je za dijete. Taj sustav smo svi mi koji podižemo dijete. Vaše dijete, našeg učenika. I to dijete zaslužuje svu moguću i podjednaku brigu i pažnju sviju nas odraslih koji smo zaduženi za njegov rast i razvoj. To dijete ove školske godine naučilo je slova, tablicu množenja, razlomke, ušlo u pubertet, prvi put se možda zaljubilo, dobilo pedagošku mjeru, upisat će srednju školu. Obilježavalo je Dječji tjedan, izrađivalo kravate za Dan očeva, pisalo stihove za Majčin dan, za Valentinovo, volontiralo, natjecalo se, putovalo, pripremalo se za ovu današnju priredbu. Broja nema svim aktivnostima koje su obilježile ovu školsku godinu.

Hvala svim učiteljima koji su i ove školske godine svoje radno vrijeme proživjeli kao poziv, u suštinskom smislu toga pojma, sa srcem, ali i s maksimalnim profesionalnim pristupom te tako omogućili našim učenicima još jednu godinu punu lijepih iskustava učenja i stjecanja znanja.

Vama roditeljima čestitam na još jednoj uspješno završenoj školskoj godini. Mnogi uspjesi, ali i strepnje, su iza vas. Znajte, ljubav, podrška i briga roditelja uvijek se prepoznaju u djetetu.

Učenici, nadam se da ćete i iz ove školske godine izaći hrabriji, samostalniji, željni novih znanja te s novim putokazima i poukama za sljedeće školske godine. Uvijek se sjetite onoga što su vas vaši učitelji učili, o čemu su vam pričali, što su vam branili, a u čemu su vas ohrabrivali. To je ono ispravno. Zapamtite da je vaš učitelj uvijek tu za vas, kao savjet, kao utjeha, i to baš onda kada mislite kako vam je teško gradivo, da ne možete više učiti, da je učitelj strog ili ga se tada sramite nešto zamoliti, pitati.

Hvala svima koji su na svoj način doprinijeli ostvarivanju svih zadaća u ovoj školskoj godini, tako i u pripremi i provedbi ovog lijepog Dana škole. Učiteljicama koje su pripremale učenike za nastup, učiteljima Miroslavu i Vjekoslavu na razglasu, učiteljici Andreji koja je sastavila program i pripremila voditelje, hvala voditeljima Mili i Anti, profesorici na violini, Ines Jagec, knjižničarki Mariji koja je pomogla u pripremi nagrada i pohvalnica, gospodinu Rugašu na opremi za razglas, hvala dežurnim učiteljima, hvala svim ostalim djelatnicima koji su doprinijeli pripremi ove svečanosti.

Iskoristit ću ovu priliku kako bih zahvalila pedagogu Bojanu koji je preuzeo moje poslove te od prvog dana prema našim učenicima postupa brižno i s velikom predanošću.

Hvala svim suradnicima škole na podršci u radu, a posebnu zahvalu upućujem načelniku općine, Alenu Jurencu, na svoj pomoći koju neumorno iskazuje.

U ovom trenutku želim se prisjetiti djelatnika škole koji su nas u ovoj školskoj godini zauvijek napustili, ali žive u našim uspomenama: Željko Milosavljević preminuo je 13.10.2022., Julijana Farkaš preminula je 21.1.2023., Miroslav Cuca preminuo je 25.2.2023. Još jednom, hvala im za svo dobro koje su uložili u ovu školu kao zajednicu.

U želji da se naša škola i dalje razvija u duhu zajedništva, timskoga rada, suvremenih vizija, poštivanja unutar kolektiva te na relaciji škola - roditelj, a sve s ciljem istinske zajedničke brige za svako dijete, čestitam od srca svima Dan škole!“.

(Fotografije možete pogledati u Foto-galeriji.)