Ukupno: 192536
I u mom mjestu Vukovar svijetli - PŠ Humljani
Autor: Svjetlana Carić, 19. 11. 2020.

Integriranim danom u PŠ Humljani obilježen je Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje.

Kliknite Opširnije, pogledajte fotografije i pročitajte više o provedenim aktivnostima.

I u mom mjestu Vukovar svijetli

Integriranim danom u PŠ Humljani obilježen je Dan sjećanja na žrtvu Vukovara. Dan je započeo rješavanjem križaljke O, divni gradu čija je ključna riječ najavila temu dana. Učilo se o gradu heroju i njegovim simbolima pomoću PowerPoint prezentacije Sjetimo se, da ne zaboravimo, 18.11.. Uočavao se i opisivao izgled kulturno – povijesnih znamenitosti i ustanova Vukovara nekada i danas te promatrao položaj Vukovara i njegovih rijeka u Nizinskom zavičaju na geografskoj karti Republike Hrvatske. Interpretacijom pjesme Vukovar Hrvoja Hegedušića promišljalo se o važnosti poštivanja života, slobode i jednakosti među ljudima.

Kreativni zadatak uslijedio je kada je učenica Asi, paralelno uz sliku obnovljenog dijela Vodotornja, crtala izgled dijela Vodotornja prije obnove, pri čemu je nastao cjeloviti crtež prošlosti i sadašnjosti. Osim Vodotornja, učenica je crtala Vučedolsku jarebicu, a crtež je upotpunila slikarskom tehnikom kolaž papira koji asocira na zastavu Republike Hrvatske.

Napisala je petostih (činkvinu) o gradu Vukovaru koji je naučila krasnosloviti. Možete poslušati: https://youtu.be/u-yjJvwMcqM

Paljenjem lampiona odana je počast svim žrtvama grada Vukovara.

Učiteljica: Sanela Tot