Natječaj za popunu radnog mjesta: UČITELJ/ICA HRVATSKOG JEZIKA I KNJIŽEVNOSTI

Autor: Administrator , 20. 10. 2021.

KLASA:602-01/21-01/122

URBROJ:2189-29-21-01

Čačinci, 20. listopada 2021.

Na temelju članka 107. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (NN 87/08, 86/09, 92/10, 105/10, 90/11, 5/12, 16/12, 86/12, 126/12, 94/13, 152/14, 7/17, 68/18, 98/19., 64/20.) , Pravilnika o radu OŠ Antuna Gustava Matoša, Čačinci i Pravilnika o načinu i postupku zapošljavanja u Osnovnoj školi Antuna Gustava Matoša, Čačinci, Osnovna škola Antuna Gustava Matoša, Čačinci raspisuje

za popunu radnog mjesta:

1. UČITELJ/ICA HRVATSKOG JEZIKA I KNJIŽEVNOSTI - 1 izvršitelj (m/ž), na određeno nepuno radno vrijeme, 24 sati ukupnog tjednog zaduženja

Ostatak natječaja možete pogledati klikom na VIŠE ili na poveznicu:

NATJEČAJ.

Uvjeti:

Uz opće uvjete za zasnivanje radnog odnosa sukladno općim propisima o radu, osoba koja zasniva radni odnos u školskoj ustanovi mora ispunjavati i uvjete za zasnivanje radnog odnosa prema čl. 105. i 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi („Narodne novine“, broj: 87/08, 86/09, 92/10, 105/10, 90/11, 5/12, 16/12, 86/12, 126/12, 94/13, 152/14, 7/17, 68/18,98/19.,64/20.), Pravilnika o radu OŠ Antuna Gustava Matoša, Čačinci  i Pravilnika o odgovarajućoj vrsti obrazovanja učitelja i stručnih suradnika („Narodne novine“, :broj 6/19).

Razina obrazovanja: Fakultet, akademija, magisterij, doktorat

Uz vlastoručno potpisanu pisanu prijavu potrebno je priložiti:

1. Životopis

2. Dokaz o stečenoj stručnoj spremi – original ili preslika

3. Presliku domovnice (preslika ili elektronički zapis putem sustava e-Građani)

4. Presliku rodnog lista

5. Uvjerenje o nekažnjavanju u smislu čl. 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj

i srednjoj školi

6. Potvrdu o radnom stažu- elektronički zapis (u slučaju da je osiguranik podnio zahtjev u elektroničkom obliku preko korisničkih stranica Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje), odnosno potvrda o podacima evidentiranim u matičnoj evidenciji Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje koju Zavod izdaje na šalterima Područnih službi/ureda Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje.

Na natječaj se mogu javiti osobe oba spola prema članku 13. st.2. Zakona o ravnopravnosti spolova (NN 82/08, 69/17).

Kandidat koji se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju prema posebnom zakonu, dužan je u prijavi na natječaj pozvati se na to pravo, priložiti dokaz o pravu na koje se poziva i time ostvaruje pravo na prednost  pri zapošljavanju u odnosu na ostale kandidate pod jednakim uvjetima.

Kandidat koji se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju sukladno čl. 101. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji (NN 121/17) uz prijavu na natječaj dužan je, pored dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta, priložiti i sve potrebne dokaze dostupne na poveznici Ministarstva hrvatskih branitelja:

Kandidat koji se poziva na pravo prednosti prilikom zapošljavanja sukladno Zakonu o civilnim stradalnicima iz Domovinskog rata (NN 84/21.) uz prijavu na javni natječaj dužan/a je priložiti sve dokaze o ispunjavanju traženih uvjeta iz natječaja i dokaze za ostvarivanje prava prednosti pri zapošljavanju. Popis dokaza za ostvarivanje prava prednosti pri zapošljavanju nalazi se na internetskoj stranici Ministarstva hrvatskih branitelja:

Kandidat koji nije podnio pravovremenu i potpunu prijavu ili ne ispunjava formalne uvjete iz javnog natječaja, ne smatra se kandidatom prijavljenim na natječaj.

Vrednovanje kandidata vršit će Povjerenstvo za vrednovanje temeljem gore navedenih uvjeta i testiranja te obavljenih razgovora s kandidatima koji zadovoljavaju tražene uvjete. Kandidati će biti pravovremeno obaviješteni o lokaciji održavanja testiranja. Kandidati će biti pozivani (obavještavani) putem kontakt e-maila koji iskažu u prijavi ili telefonski.
Smatra se da je kandidat koji nije pristupio testiranju povukao prijavu na javni oglas i više se ne smatra kandidatom.

Preslike tražene dokumentacije ne moraju biti ovjerene, a osobe su prije sklapanja ugovora o radu dužne dati na uvid originalne dokumente. Ako su traženi dokumenti  u neovjerenoj preslici, ne vraćaju se nakon provedenog natječajnog postupka.

U prijavi je potrebno navesti e-mail adresu radi kontakta i slanja obavijesti.

O konačnim rezultatima natječaja kandidati će biti obaviješteni u zakonskom roku putem elektroničke pošte i službene internet stranice škole www. os-agmatosa-cacinci.skole.hr.

Prijave s potrebnom dokumentacijom o ispunjavanju uvjeta dostaviti na adresu Škole u roku od osam (8) dana od dana objave natječaja, s naznakom ˝Za natječaj˝ na adresu: OŠ Antuna Gustava Matoša, Čačinci, Trg kardinala Franje Kuharića 3, 33 514 Čačinci

RAVNATELJICA:

Kristina Krmpotić, prof.