DAN PLANETA ZEMLJE - Stih za planet Zemlju

Autor: Marija Blažević, 29. 4. 2022.

Učenici 6.a razreda sudjelovali su u zanimljivoj aktivnosti pod nazivom Stih za planet Zemlju, u kojem su osmišljavali motivirajuće stihove povodom Dana planeta Zemlje.

Povodom Dana planeta Zemlje knjižničarka je s učenicima 6.a razreda provela radionicu na Satu razrednog odjela, a u korelaciji s Hrvatskim jezikom.
Razgovarali smo o važnom problemu – onečišćenju planeta.
Na početku sata pogledali smo video u kojem su učenici imali priliku vidjeti onečišćenje planeta kroz sve sfere (plastika, nerazvrstani otpad, zagađene vode i zemlja, sječa šuma…) Ali su vidjeli i načine kako se trebamo ponašati i brinuti o planetu.
Učenici su zatim iznijeli svoja vlastita stajališta o tom gorućem problemu te na koji način svatko od njih može pomoći u brizi za planet.

Potom je uslijedio glavni dio – pisanje stihova. Učenici su se kroz stihove osvrnuli na problem različitog onečišćenja, na koga sve to utječe te kako možemo pomoći da naš boravak na planeti bude ugodan i čist.

Na kraju sata smo snimili audio zapis svih napisanih stihova što nam je poslužilo za izradu zajedničke prezentacije odnosno video zapisa koji smo nazvali Stih za planet Zemlju.

Učenici su kroz naredni tjedan, u svoje slobodno vrijeme, dolazili u školsku knjižnicu i svoje stihove prepisali u PowerPoint prezentaciju te dodali svoj audio zapis. Knjižničarka je bila uz njih te ih usmjeravala ukoliko je za to bilo potrebe. Učenici su na taj način razvijali svoje digitalne vještine i znanja.

Na kraju smo prezentaciju preoblikovali u oblik videa.

Poslušajte što vam želimo reći na sljedećoj poveznici!

Radionica je održana u sklopu eTwinning projekta Pjesme pišemo, kroz stihove dišemo i u sklopu aktivnosti Europske godine mladih 2022.

Knjižničarka:
Marija Blažević