SIJEČANJ aktivnosti - eTwinning projekt Pjesme pišemo, kroz stihove dišemo

Autor: Marija Blažević, 31. 1. 2022.

Učenici 5.b razreda sudjelovali su u aktivnosti u eTwinning projektu Pjesme pišemo, kroz stihove dišemo. Učenici su pisali stihove na temu zime i smijeha.

Učenici 5.b razreda tijekom nastavnog sata Hrvatskog jezika, razgovarali su kako su proveli zimske praznike, je li im zima omiljeno godišnje doba, što za njih znači smijeh, vole li više šaljive osobe ili osobe koje su šutljive. Nakon uvodnog razgovora i upoznavanja s temom sata, učenici su krenuli na pisanje stihova. Temu su mogli birati: ZIMA ili SMIJEH čime smo željeli obilježiti Svjetski dan smijeha i zimu kao aktualno i neiscrpno godišnje doba koje nam uvijek donosi nove slike iz naše prirode.

U nastavku tjedna, učenici su dolazili kako su mogli, prema svom rasporedu, po troje u školsku knjižnicu kako bi svoje radove uredili i napisali u digitalnom alatu Canvi. Knjižničarka je usmjeravala učenike što bi bilo poželjno za vizualni izgled rada. S obzirom da učenici nisu prethodno imali puno prilike raditi u ovom alatu, sada su alat bolje upoznali te unaprijedili svoje vještine i znanja.

Knjižničarka:
Marija Blažević