STUDENI aktivnosti - eTwinning projekt Pjesme pišemo, kroz stihove dišemo

Autor: Marija Blažević, 30. 11. 2021.

Učenici 8. razreda sudjelovali su u aktivnosti pisanja stihova povodom obilježavanja Dana sjećanja na Vukovar.

Studeni je mjesec kada se prisjećamo stradalih osoba tijekom Domovinskog rata. Zato smo obilježili Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje. Na Satu razrednog odjela, učenici 8. razreda razgovarali su o toleranciji i važnosti prihvaćanja svakog čovjeka bez obzira na različitost, iznosili su vlastite primjere tolerantnog ponašanja kako bi okružje u kojem žive učinili boljim, zdravijim i sigurnijim mjestom za život.

Nastavak radionice održao se na satu Hrvatskog jezika. Učenici su razmišljali o strahotama i besmislu rata te kroz stihove i prozu iznijeli svoja razmišljanja. Kroz isti tjedan, dobrovoljci su svoje radove uredili tijekom slobodnog vremena u školskoj knjižnici, u digitalnom alatu Canvi, u kojem su već prethodno imali iskustva i znanja, a knjižničarka ih je usmjeravala u samo nekim segmentima kako bi rad trebao vizualno izgledati.

Nažalost, mnogi učenici nisu uspjeli sudjelovati u ovoj aktivnosti zbog bolesti.

Knjižničarka:
Marija Blažević