RUJAN aktivnosti (eTwinning projekt - Pjesme pišemo, kroz stihove dišemo)

Autor: Marija Blažević, 1. 10. 2021.

Učenici 4. razreda sudjelovali su u prvoj aktivnosti eTwinning projekta Pjesme pišemo, kroz stihove dišemo. Pisali su stihove na temu JESENI.

Tema koju smo obradili tijekom rujna bila je JESEN. U aktivnosti su sudjelovali učenici 4. razreda uz podršku razrednice i učiteljice Tamare Ivić. Povezali smo nastavne predmete Prirodu i društvo i Hrvatski jezik. Nakon uvodnog dijela o obilježjima jeseni i razgovora o tomu što najčešće rade u jesensko doba, učenici su osmišljavali stihove kako bi upotpunili doživljaj jesenskih boja, mirisa i okusa. Jesu li u tomu uspjeli možete pročitati u nastavku.

Nakon toga, drugi dan, nekoliko učenika dobrovoljaca došlo je u knjižnicu te su svoj rad prepisali i uredili u digitalnom alatu Canvi, u kojem su naučili raditi prošle godine s knjižničarkom u drugom projektu. Tako su ponovno pokazali svoje digitalne kompetencije te ponovili znanja iz prošle šk.godine.

Knjižničarka:
Marija Blažević