Uđimo u knjige - izrada loga projekta

Autor: Marija Blažević, 4. 10. 2021.

Započeli smo s projektom Uđimo u knjige, izradom loga projekta, s učenicima 3. razreda.

Dana 23. rujna 2021. godine započeli smo s projektom Uđimo u knjige / Let's get into the books!

Definirali smo što je logo, učenici su se prisjetili i naveli nekoliko primjera postojećih logotipa iz Hrvatske i svijeta. Zaključili smo što čini logo odnosno koje bitne sastavnice treba sadržavati logo za naš projekt.

Učenici su zatim prionuli poslu. Osmislili su svoj logo i skicirali ga na papiru. U drugom dijelu radionice, knjižničarka je učenike upoznala s digitalnim alatom Canvom, u kojem su potom učenici 3. razreda izrađivali vlastiti logo.

Učenici su se oduševili alatom, a sa svojim su radovima bili jako ponosni.

Sve logotipe smo spremili u .jpg formatu te smo ih objavili na zajedničkom eTwinning portalu, kako bi ih i drugi sudionici projekta mogli vidjeti.

Nakon što su svi sudionici projekta, priložili radove svojih učenika, na zajedničkoj stranici eTwinning projekta, uslijedilo je glasovanje te je odabran logo koji će predstavljati projekt Let's get into the books!

Knjižničarka:
Marija Blažević