PROSINAC aktivnosti - eTwinning projekt Pjesme pišemo, kroz stihove dišemo

Autor: Marija Blažević, 28. 12. 2021.

Učenici 5.a sudjelovali su u aktivnosti pisanja stihova na temu zime, Božića i svetog Nikole.

Tijekom prosinca, učenici 5.a razreda su kroz Likovnu kulturu i Hrvatski jezik iskoristili temu ZIME te su sudjelovali u ovom projektu razmišljajući o zimskim čarolijama, razgovarajući o igrama tijekom zime, odlascima na sanjkanje, klizanje, oslikavali su najljepše zimske ugođaje te su uz predivne božićne pjesme napisali stihove posvećene zimi i njezinim najljepšim pahuljicama. Bilo je tu razmišljanja i o Svetom Nikoli, njegovim poklonima, ali i o božićnom ugođaju u našim domovima.

Nakon toga, uslijedio je rad u digitalnom alatu Canvi. S obzirom na to da knjižnica ima 3 računala za korisnike, učenici su tijekom tjedna, kako su već mogli prema svome rasporedu, dolazili po troje u školsku knjižnicu i uređivali svoje radove na računalu. Knjižničarka je pružila pomoć svim učenicima s obzirom na to da nisu imali iskustva u ovome alatu. U nekim segmentima učenike je trebalo potaknuti i usmjeriti na to kako bi rad trebao vizualno izgledati. Tako su uspješno pokazali svoje informatičke vještine i digitalnu pismenost.

Učenica Elizabeta J. recitirala je svoju pjesmicu. Možete vidjeti na sljedećoj poveznici

Knjižničarka:
Marija Blažević