Sudjelujemo u eTwinning projektu Pjesme pišemo, kroz stihove dišemo

Autor: Marija Blažević, 30. 9. 2021.

Sudjelujemo u zanimljivom projektu Pjesme pišemo, kroz stihove dišemo, šk.godina 2021./2022.

Školska knjižničarka Marija Blažević prijavila je sudjelovanje u eTwinning projektu Pjesme pišemo, kroz stihove dišemo te je tako nositeljica projekta na školskoj razini.

Projekt je uvršten u školski kurikulum za 2021./2022. školsku godinu.

U ovom projektu sudjeluju svi učenici od 4. do 8. razreda. Kako bismo mogli objavljivati razne proizišle sadržaje ovoga projekta, roditelji će potpisati suglasnosti koje se čuvaju u arhivi školske knjižnice.

CILJEVI AKTIVNOSTI:

-pridonijeti razvoju literarnih sposobnosti, čitateljskih interesa i kulture;
-omogućiti učenicima slobodno izražavanje kroz stih i sudjelovanje u stvaranju lirskih djela;
-zadovoljiti učeničku potrebu za maštanjem, izražavanjem, pisanjem i čitanjem;
-poboljšanje školskog ozračja i motivacije učitelja i učenika;
-razvijanje novih oblika povezivanja, suradnje i prezentacije rada

NAMJENA AKTIVNOSTI:

Potaknuti maštu i kreativnost učenika, razvijati ljubav prema stvaranju pjesme, njegovati ljubav prema književnosti, zainteresirati učenike za čitanje, ostvariti suradnju s knjižnicom.

NAČIN REALIZACIJE:

eTwinning projekt; u okviru nastavnih predmeta i međupredmetnih tema

VREMENIK: tijekom školske godine (rujan 2021.- lipanj 2022.)

NAČIN PRAĆENJA AKTIVNOSTI:

Članci na mrežnoj stranici škole, eTwinning konferencija sa sudionicima projekta (spoznaje i stvaralačke aktivnosti će se prezentirati drugim suradnicima u projektu), anketa, evaluacija.

OČEKIVANI REZULTATI: Zadovoljstvo učenika i učitelja/stručnih suradnika projektnim aktivnostima.