Uđimo u knjige - Čitanje je važno

Autor: Marija Blažević, 12. 4. 2022.

Ovaj se mjesec obilježavaju dva važna datuma - Međunarodni dan dječje knjige (2.4.) i Dan hrvatske knjige (22.4). Tim je povodom knjižničarka osmislila radionicu za učenike 4. razreda pod nazivom Čitanje je važno, u sklopu eTwinning projekta Uđimo u knjige.

Učenici su kroz sat Hrvatskog jezika osmišljavali nekoliko poučnih rečenica zašto misle da je čitanje važno, a potom smo zajednički porazgovarali o svemu tome i uvidjeli da je čitanje jako važno jer bez toga ne možemo napredovati dalje u životu. Čitanje nam pomaže da maštamo i budemo kreativni, da putujemo tamo gdje inače nikada ne bismo mogli, pomaže nam da shvaćamo svijet oko sebe.

A zatim, na satu Likovne kulture, učenici su osmišljavali i izrađivali vizualni izgled svoga rada koji će, osim crteža, sadržavati i tekst o važnosti čitanja. Učenici su bili vrlo kreativni i zadovoljni odrađenom radionicom.

Sa svim učeničkim radovima ukrasili smo školski pano postavljen u holu škole.

U nastavku suradnje, i prema prethodnom dogovoru s učiteljicom Tamarom, učenici su u grupama dolazili u školsku knjižnicu te su svoje radove postavili u zajedničku digitalnu knjigu pod nazivom Čitanje je važno. Učenici su knjigu izradili u digitalnom alatu Storyjumper. Alat je učenicima poznat zahvaljujući prošlogodišnjem projektu, tako da su veoma brzo i spretno izradili zajedničku knjigu, a sve pod vodstvom knjižničarke. Na sljedećoj poveznici možete pogledati naš rad.

Knjižničarka:
Marija Blažević