Uđimo u knjige - Izrada plakata Dječja prava

Autor: Marija Blažević, 23. 11. 2021.

Dva školska sata proveli smo u školskoj knjižnici obilježavajući Međunarodni dan djeteta 22. studenog 2021. godine. Kroz ovu smo radionicu razgovarali o dječjim pravima i važnosti pridržavanja tih prava, ali i koje obaveze učenici imaju kao djeca.

Knjižničarka je u uvodnom dijelu pročitala poticajnu priču nakon koje su učenici davali svoja mišljenja koje su bile poželjne, a koje nepoželjne radnje u priči te koja su prava prepoznali. Nakon toga prošli smo kroz pripremljenu prezentaciju o dječjim pravima u školi. Nakon svakog pojedinačno iznijetog prava, knjižničarka je razgovarala s učenicima kako bi vidjela jesu li dobro razumjeli to dječje pravo te kako bi mogli dati svoje primjere iz škole.

U drugoj dijelu radionice, devet dobrovoljaca, uz podršku knjižničarke, radilo je na zajedničkom virtualnom plakatu u digitalnom alatu Canva. Iskustva u alatu su već imali radeći na projektu prošle školske godine, također s knjižničarkom.
Tako smo dobili divan zajednički plakat o dječjim pravima.

Knjižničarka:
Marija Blažević