Uđimo u knjige - Promijeni dio priče: Pinokio

Autor: Marija Blažević, 11. 11. 2021.

Ovaj mjesec ostvarena je suradnja s učenicima 3. razreda i učiteljicom Sandrom koja je jedna od dvije autorice projekta Uđimo u knjige. Naziv aktivnosti prema zadanom rasporedu projekta bila je: promijeni dio priče (change part of the story).

Za ovu smo aktivnost odabrali priču Pinokio. Nakon što su učenici u svojim domovima pročitali Pinokija, uslijedila je radionica u kojoj su učenici trebali pokazati svoju maštu i kreativnost, svatko od njih je trebao promijeniti jedan dio priče Pinokio. Učenici su bili veoma uspješni u tome, jedni drugima su ispričali zanimljive priče. A potom je uslijedio nastavak. Kroz likovni izričaj napravili su svoj strip ili su nacrtali likove iz priče, onako kako su doživjeli likove i priču. Bilo nam je jako zanimljivo te smo u svemu tome zaboravili malo više fotografirati, no, ipak, nekoliko radova je tu.

Knjižničarka:
Marija Blažević