Uđimo u knjige - radionica: Budi Crvenkapica

Autor: Marija Blažević, 6. 10. 2021.

Planirana aktivnost projekta za mjesec listopad bila je Budi Crvenkapica (Be Little Red Riding Hood).
Knjižničarka je s učenicima 1. razreda na kreativan način obradila bajku Crvenkapica 5. listopada 2021. godine.

Kroz dva školska sata, učenici su na samome početku druženja prepričavali bajku Crvenkapica kako bismo vidjeli znaju li joj sadržaj od ranije. Možemo reći kako su svi znali sadržaj bajke jer je ipak jedna od najpoznatijih dječjih bajki. Kratko smo razgovarali o važnoj poruci bajke, a to je da ne smijemo razgovarati s nepoznatim osobama, kao i to da trebamo slušati svoje roditelje.

Drugi dio razgovora bio je razgovor o omiljenoj boji te zašto je baš ta boja omiljena. A onda su učenici svoju snalažljivost i domišljatost pokazali kada su kroz 5 minuta osmislili svoju vlastitu kratku bajku te ju potom pred prijateljima ispričali. Neke su se bajke zvale Plavokapica, Zelenkapica, Žutokapica i bilo je još puno sličnih naziva, a knjižničarka je snimila sve učenike koji su se dobrovoljno javili ispričati svoju priču. Na samome kraju druženja učenici su ispunjavali evaluacijski radni listić.

U nastavku tjedna, knjižničarka je s nekoliko učenika koji pohađaju dodatnu nastavu Hrvatskog jezika, napravila zajednički video uradak koji smo predstavili na našoj mrežnoj stranici i stranici projekta na eTwinning platformi. Video smo radili u mrežnom alatu Clideo. Učenici su pokazali zavidnu spretnost, iako su tek prvašići, ali se odlično snalaze za računalom i dosljedno prate upute knjižničarke.

U nastavku pogledajte kako nam je bilo zabavno i poslušajte naše priče klikom na poveznicu!