Uđimo u knjige / Let's get into the book

Autor: Marija Blažević, 24. 9. 2021.

Školska knjižnica sudjeluje u eTwinning projektu Uđimo u knjige / Let's get into the books.

Školska knjižničarka Marija Blažević prijavila je sudjelovanje u eTwinning projektu Let's get into the books/Uđimo u knjige te je tako nositeljica svog dijela projekta na školskoj razini. (Projekt je osmislila učiteljica naše škole Sandra Kraljik te je koordinatorica projekta i projekt vodi sa svojim učenicima 3. razreda).

Projekt je uvršten u školski kurikulum za 2021./2022. školsku godinu.

U ovom projektu sudjeluju svi učenici od 1. do 4. razreda. Kako bismo mogli objavljivati razne proizišle sadržaje ovoga projekta, roditelji su prethodno potpisali suglasnosti koje se čuvaju u arhivi školske knjižnice.

CILJ AKTIVNOSTI: Povećati interes učenika za knjigu. Na zanimljiv način dati učenicima priliku da se bolje upoznaju s knjigom i da je upoznaju na drugačiji način; proširiti svijest o važnosti čitanja; proširiti rječnik, poboljšati čitalačke vještine, razvijati digitalne vještine.

NAMJENA AKTIVNOSTI: Potaknuti maštu i kreativnost učenika, razvijati ljubav prema književnosti, zainteresirati učenike za čitanje, ostvariti suradnju s knjižnicom, upotrijebiti različite digitalne alate

NAČIN REALIZACIJE: eTwinning projekt; u okviru nastavnih predmeta, međupredmetnih tema

VREMENIK: Rujan 2021. - lipanj 2022.

NAČIN PRAĆENJA AKTIVNOSTI: Članci na mrežnoj stranici škole, Zajednička e-knjiga, evaluacija