Uđimo u knjige - Zaljubi se u stihove

Autor: Marija Blažević, 14. 2. 2022.

U sklopu eTwinning projekta Uđimo u knjige (Let's get into the books), stručna suradnica knjižničarka je s učenicima 2. razreda i s učiteljicom Danijelom provela zanimljivu radionicu Zaljubi se u stihove, a povodom današnjeg Valentinova.

Na satu razrednika pogledali smo isječak iz filma Frozen i zaključili kako je ljubav prema sestri otopila snijeg i led kojim je bio zaleđen njihov rodni grad.

Knjižničarka je učenicima iznijela nekoliko činjenica o povijesti obilježavanja Valentinova. Učenici su tako saznali da obilježavanje Valentinova seže daleko u povijest. U vrijeme staroga Rima, na vlasti je bio car Klaudije II. A Valentin je, iako je car to zabranio, potajno ženio mladiće i djevojke. Kada je car saznao za to, Valentin je ubijen, a nakon toga postao svetim.

Potom smo ispunjavali oblak riječi na pametnoj ploči, gdje smo zapisali koje sve vrste ljubavi postoje.

A onda, kao glavni cilj sata, učenici su čitali ljubavne citate koje su prethodno istražili uz pomoć pretraživača na internetu. Pronađene stihove zapisali su unutar srca kojeg su sami oblikovali i ukrasili.

U nastavku sata učenici su izradili i ukrasili cvjetove/srca od papira u boji koje će pokloniti dragim osobama u znak ljubavi prema njima.

Knjižničarka:
Marija Blažević