Provedene različite aktivnosti u Mjesecu hrvatske knjige

Autor: Marija Blažević, 14. 11. 2019.

U školskoj knjižnici provedeno je nekoliko aktivnosti u sklopu manifestacije Mjesec hrvatske knjige.

Mjesec hrvatske knjige manifestacija je kojom se tijekom mjesec dana, od 15. listopada do 15. studenoga, nastoji na nacionalnoj i na lokalnim razinama govoriti o knjizi, promicati čitanje te na različitim programima okupljati sve one koje knjiga istinski zanima.

Tako smo i u školskoj knjižnici organizirali nekoliko aktivnosti, u skladu s našim mogućnostima.

Na samom početku obilježavanja 15. listopada, u hol škole postavljen je izložbeni obavjesni pano, s informacijama o događanjima u šk.knjižnici i zanimljivostima o čitanju i novim knjigama za djecu i odrasle.

U prostoru knjižnice tijekom mjesec dana moglo se pogledati izložbu različitih rječnika povodom Dana rječnika. Učenici viših razreda posjetili su izložbu s nastavnicama hrvatskog jezika.

Nadalje, učenici nižih razreda organizirano su gledali animirane filmove u korelaciji s medijskom kulturom. Također su razgledali i izložbu rječnika. Dok su učenici 1. razreda po prvi puta posjetili knjižnicu, upoznali se s radom i funkcijom knjižnice u školi te po prvi put posudili knjige.

Za više razrede provelo se standarno natjecanje u čitanju na glas. Prijavilo se 23 učenika, najviše do sada. Povjerenstvo od tri člana odabralo je ovogodišnje pobjednike. Prva tri mjesta osvojili su sljedeći učenici:
1.mjesto osvojila je Franka Zubak, učenica 6.r.
2.mjesto osvojila je Dora Behin, učenica 5.r.
3.mjesto osvojio je Frane Zubak, učenik 8.a r.
Učenicima finalistima uručena su priznanja za sudjelovanje te poklončići koje su osigurali sponzori Školska knjiga i Zagrebačka banka.

Hvala svima koji su se odazvali obilježavanju manifestacije.