Dječji tjedan obilježen u školskoj knjižnici

Autor: Marija Blažević, 8. 10. 2019.

Učenici 2. razreda, u pratnji učiteljice Tamare Ivić, posjetili su školsku knjižnicu u sklopu obilježavanja Dječjeg tjedna.

Knjižničarka je razgovarala s učenicima o dječjim pravima. Učenici su odlično reagirali te su za neka prava znali dok su neka dječja prava danas spoznali. Na kraju radionice, učenici su pogledali animirani film prema izboru.

U Hrvatskoj se više od trideset godina u listopadu obilježava Dječji tjedan pod motom „Ljubav djeci prije svega“. Ove godine obilježava se od 7. do 13. listopada.

Cilj Dječjeg tjedna je usmjeriti pozornost najšire javnosti prema ostvarivanju prava, potreba i aktivnosti s djecom i za djecu, organizirati u tim danima posebne i prigodno odabrane igre, priredbe i stvaralačke aktivnosti djece i za djecu, pokrenuti nove akcije od šireg značaja za razvoj i odgoj djece, kao i poticati volonterski društveni i stručni rad odraslih s djecom te i aktivnu participaciju djece u aktivnostima lokalne zajednice i šire.