Veselo, veselo...

Autor: Svjetlana Carić, 6. 3. 2014.

Cijela veljača u vrtiću bila je u znaku nadolazećeg karnevala, obilježena veselim maskama, plesom i i glazbom. Djeca su se maskirala, učila nove pjesmice i zajedno s roditeljima izrađivala maske „Veseli legići“ za sudjelovanje na Čačinačkim maškarama 1.3.2014.

Tako je i praktični rad pripravnice Ivane Dorić bio usklađen s događajima u vrtiću. Zajedničkim snagama, kroz razne aktivnosti, tete su organizirale pravu malu gusarsku avanturu.  Posjetio ih je gusar s kojim su krenuli u potragu za blagom, plovili brodom, izrađivali svoju zastavu, pekli kolače i ribice i sve to, naravno, maskirani u male gusare.

Tema „Gusari“ nastala je osluškivanjem i praćenjem želja i potreba djece, što je i primarni cilj u radu nas teta.

U planu nam je još mnoštvo zajedničkih avantura kroz koje ćemo učiti, zabavljati se i tako ispuniti svaki kutak dječjeg srca veseljem i srećom.