Nabava udžbenika i drugih obrazovnih materijala

Autor: Svjetlana Carić, 8. 7. 2019.

Obavijest roditeljima učenika OŠ A.G.Matoša, Čačinci

Nabava udžbenika i drugih obrazovnih materijala

Prema  Zakonu o udžbenicima  i drugim obrazovnima materijalima za osnovnu i srednju školu, navedeno je da će se sredstva za nabavu obveznih i izbornih  udžbenika za učenike osnovnih škola osigurati  u državnom proračunu. Nabavljeni udžbenici  bit će vlasništvo Škole te će se od školske godine 2019./2020. pa nadalje nasljeđivati.

U školskoj 2019./2020. godini koristit će se za učenike 2.,3.,4.,6.7. (osim kemije, biologije, fizike) i 8. razreda udžbenici i pripadajući nastavni materijali odabrani 2014. godine koji su sastavni dio Kataloga odobrenih udžbenika iz 2014. godine.

Novi udžbenici zbog kurikularne reforme  koristit će se za 1.,5. i 7. razred (kemija, biologija, fizika) od početka školske 2019./2020. godine. Njih su odabrali učitelji putem posebno kreirane aplikacije.

Svi udžbenici - "stari" iz Kataloga za 2014. i "novi" iz Kataloga iz 2019.  bit će financirani iz državnog proračuna.

Za roditelje učenika s područja Općine Čačinci radne materijale (radne bilježnice, likovne mape od 1. do 8.razreda, geografski atlas  od 5. do 8. razreda, karta RH za 3.r.) financirat će  se od strane Virovitičko - podravske županije i Općine Čačinci. Za potrebe nabave radnih materijala izdvojit će se 1.874.720,21 kuna.

Roditelji moraju nabaviti radni materijal za Tehničku kulturu, Školska knjiga ("kutiju" za Tehničku kulturu), u 5., 6. 7. i 8. razredu, kao i ostale školske potrepštine (pernicu, torbu, bilježnice, papuče i sl.).

Za lakše snalaženje u nabavci pribora za učenike prvog razreda, mogu vam pomoći ove kratke upute:

1. HJ: crtančica
  2. M:  matematička bilježnica za 1. razred
  3. PID: crtančica
  4. TZK: kratke hlače i majica kratkih rukava
  5. GK: crtančica
  6. LK: kartonska kutija za držanje pribora (može poslužiti kutija od cipela)

Pribor za likovnu kulturu: bojice, flomasteri, masne bojice, tempere, vodene bojice, spužvica za pranje posuđa, obična krpica, podloga za rad (komad plastičnog stoljnjaka), glinamol, ljepilo, škare, kolaž, plastelin. (Navedeni pribor ne morate nabaviti odmah za prvi dan nastave).

1. Dva fascikla