Ljubav u zraku

Autor: Svjetlana Carić, 18. 2. 2019.

Valentinovo u školi obilježimo svake godine. Jednostavno, ne pada nam na pamet preskočiti ovaj srcoliki dan i ne otvoriti vrata ljubavi u svim njenim mogućim oblicima. Iako je Valentinovo prvenstveno dan zaljubljenih, mi ga volimo iskoristiti za iskazati ljubav i prijateljstvo svima oko sebe. Svom prijatelju ili prijateljici, učitelju, učiteljici.

Ovog smo se Valentinova pošteno naplesali. Ples srdaca, ples u paru s jabukom, ples sa stolicama. Bilo je tu vrlo vatrenih plesača i natjecatelja. A, nagrade su osvojili oni najvještiji.

Proveli smo i Natječaj za najbolje ljubavno pismo, na kojem je pobijedila Gabrijela iz 5. razreda.

U razgovoru s našim učenicima smo otkrili kako su oni u svojim učionicama obilježili Valentinovo. Tako smo otkrili razne ideje…

A, o tome što ljubav je, učenici imaju razne zaključke, no onaj najvažniji je taj da je ljubav kada se ljudi vole,  budu si prijatelji i daju si zagrljaje.