Valentinovo u PŠ Humljani

Autor: Svjetlana Carić, 18. 2. 2019.

Učenica  1. r. PŠ Humljani postala je prava zaljubljenica u čitanje pa nerijetko čita Smibove stripove o djevojčici Durici.

Čitajući o „malim ljubavima“, pronašla je inspiraciju za pisanje vlastitog stripa o malenom pužu povodom Valentinova.

Valentinovo je prošlo, a puž iz Asinog stripa tek je sada stigao na odredište.

U ovoj priči puž je presporo krenuo izreći ljubav svojoj dragoj.  Kada je konačno stigao, njegova je pužica ljubav pronašla u drugome pužu.

Puževa ljubavna priča poučava nas da svoju ljubav trebamo uvijek izraziti na vrijeme, ali i da nas u ljubavi može dočekati razočarenje.

Međutim, ovu priču možemo gledati i s vedrije strane. Puž, na svu sreću, sa sobom uvijek nosi svoju kućicu u koju se može skloniti dok prođu za njega tužni i kišni dani.

S dolaskom proljeća puž će izaći iz svoje kućice i možda baš tada,  u nekoj šetnji, pronađe pužicu koja će hodati jednakom brzinom kao i on.

Učiteljica Marija Katalinić