Nastup KRG-a Pirueta u Čačincima

Autor: Svjetlana Carić, 24. 4. 2018.

Ove školske godine djeca u Čačincima dobila su priliku baviti se i gimnastikom. Klub ritmičke gimnastike Pirueta iz Virovitice doveo je ritmičku gimnastiku i u Čačince. Kao izvanškolsku aktivnost, gimnastiku pohađa 15 učenica.

A, u subotu 21.4., povodom proslave Dana općine Čačinci, čačinačke piruete nastupale su pred mnogobrojnom publikom u školskoj sportskoj dvorani i tako pokazale svoja nova umijeća. Nastupom su publiku počastile i ostale natjecateljice KRG-a Pirueta, od kojih neke redovito sudjeluju na mnogobrojnim međunarodnim natjecanjima i osvajaju prva mjesta.

Publika je pogledala dvadesetak izvedbi, pojedinačnih i grupnih.

Ravnateljica Škole je zahvalila predsjednici i osnivačici KRG-a Pirueta Oliveri Pleše na dolasku u Čačince i što je pružila priliku da se i djeca u manjoj sredini mogu baviti ovim predivnim sportom.

Olivera Pleše, predsjednica KRG-a Pirueta se zahvalila što je u Čačincima prepoznata važnost bavljenja sportom i što se djevojčicama pružila prilika upravo za ritmičku gimnastiku.