Proljeće je stiglo s pjesmom

Autor: Svjetlana Carić, 23. 3. 2018.

Snijeg koji je padao na prvi dan proljeća skrio je vjesnike u našem školskom vrtu.

Pošto smo se zasitili zimskog ugođaja i zaželjeli onog proljetnog, pozvali smo u goste mještanina Humljana  - Marija Župana.

PROLJEĆE JE STIGLO S PJESMOM

Pošto smo se zasitili zimskog ugođaja i zaželjeli onog proljetnog,   pozvali smo u goste mještanina Humljana  - Marija Župana.

Mario se u slobodno vrijeme bavi pisanjem poezije pa smo njegovim  dolaskom u našu školu obilježili i Svjetski dan pjesništva. Zamolili smo ga da nam pročita svoje pjesme o proljeću.

Učenik je pažljivo slušao i iskazao svoj doživljaj, pomno uočivši kako u pjesmama ima rime i ponavljanja. Odlično zapažanje za jednog prvašića, rekla sam. Složila se i umirovljena učiteljica, gospođa Ljubica Pilat. Ona nam je također otkrila svoj talent za pisanje pročitavši nekoliko pjesama o prirodi.

Učenik je zaključio da za pisanje treba malo znanja, mašte i ljubavi. Prepričao je našem gostu sve što zna o proljeću i vjesnicima proljeća kako bi ga motivirao za smišljanje još jedne, proljetne pjesme.

Tako je u školi nastala pjesma koju je učenik zapisao

i koju rado iznova čita.

Vjesnici

dolazi nam proljeće